Warto palić ekogroszkiem?

Obecnie na rynku sprzedaży wyrobów węglowych mamy wiele możliwości zakupowych. Poczynając od ekogroszku który można kupić za około 600 PLN za tonę (Pakowany) a kończąc na ekogroszkach w okolicach 1 tyś zł za tonę.

Skąd taka rozbieżność cenowa?

Przecież węgiel to węgiel, ktoś może powiedzieć. Ekogroszek jak sama jego nazwa początkowa wskazuje jest „eko” ile w tym ekologi to będziesz mógł poczytać drogi czytelniku w innych artykułach. Teraz skupmy się nad tym czym jest ekogroszek. Jego podstawową cechą – nie zawsze tak jest – powinna być jego jakość. Jakość wynikająca z zastosowanych do jego produkcji węgli kamiennych. Cecha podstawowa to wysoka kaloryczność, oraz wydajność. Podczas efektywnego spalania dobrej klasy ekogroszek powinien wydzielać znacznie mniejsze ilości tlenku siarki, tak samo sprawa ma się co do dwutlenku węgla.

Ale czy zawsze tak jest?

Oczywiście że nie, najczęściej tego typu sytuacje mają miejsce gdy do produkcji ekogrozku stosowane są niższej jakości paliwa węglowe. Tak więc pomimo że wszystkie jego podstawowe zalety związane z ekologią powinny być spełnione nie zawsze są. Jeśli kupujesz ekogroszek w cenie 600 zł za tonę z transportem do domu to nie licz że będzie on tak samo wydajny i sprawny w procesie spalania jak węgiel ekogroszek twojego sąsiada który kupił opał płacąc za tonę 960 PLN i na dodatek kupił z pewnego źródła po wcześniejszej skrupulatnej weryfikacji sprzedającego. Tak więc jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem dobrej jakości opału to z zdecydowanie będzie to twój udział w świadomym i ekologicznym spalaniu przyjaznym dla środowisko i ludzi mieszkających w twojej okolicy.

Ekogroszek

Skoro postawiłeś już na wygodę, czystość która wiązała się z kosztami to postaw też na dbałość doboru odpowiedniego ekogroszku. Z tym będzie już większy problem bo jeżdżąc od składu do składu dowiesz się że każdy ma najlepszy ekogroszek. Czytając i przeglądając informacje w sklepach ONLINE dowiesz się tego samego. Jedyna różnica jaka rzuci się w oczy to cena. Pamiętaj że w przypadku węgla jak i innych zakupów niska cena zawsze idzie w parze z niską jakością.

Tani opał to nie tanie tenisówki kupione na jeden wypad za miasto, tani opał to często dużo większy wydatek niż przewidywałeś. Tanie tenisówki to koszt 20 do 60 zł natomiast tani opał to koszt 600 zł a czasem i mniej. Oczywiście mowa o wyrobach konfekcjonowanych wraz z transportem. Jeśli tenisówki się rozkleją lub stanie się z nimi coś innego to zawsze masz dodatkowo (zapewne) kilka innych par butów.

A jeśli połasisz się na tani ekogorszek to może się okazać że w efekcie będzie Ciebie kosztował tyle że faktycznie zimę będziesz musiał przechodzić w najtańszych tenisówkach bo wydasz dwa razy więcej na opał niż planowałeś. A to wszystko za sprawą Super Specjalnej oferty promocyjnej na wyroby węglowe. Pamiętaj zatem by przy wyborze sortymentu węglowego zawsze kierować się logika a nie magią cen promocyjnych które tak naprawdę czasem z promocją lub okazją nie mają nic wspólnego. Staraj się unikać nazbyt intratnych okazji by sam nie stać się okazją do stania się ofiarą nieuczciwego sprzedawcy.